BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI SONRASI

Maliyeti daha da artırmakla beraber biz burun ameliyatlarını genel anestezi altında ve tam teşekküllü hastane şartlarında yapmayı tercih ediyoruz. Böylece cerrahın ve hastanın konforu artmakta ve ameliyattan daha iyi sonuç alınması mümkün olmaktadır. Burunlarının, daha doğrusu yüzlerinin şekli söz konusu oldu için hastalarımızın da büyük bir çoğunluğu bu maliyet artışını seve seve kabul etmektedir.

Burun ameliyatı sonrası kişilerin en korktuğu konu ameliyat sonrası sıklıkla 2-3. günde çıkartılan tamponlardır. Artık tampon yerine kendiliğinden şişen özel burun pedleri ve silikon materyaller kullanılmaktadır. Sanıldığı gibi de çok ağrı veren korkutucu işlemler değillerdir. Tampon çekimi sosyal medyada ve hastalar arasında sık sık konuşulan adeta bir efsane olaydır. Bu konuda kendi hekiminizden ayrıntılı bilgi almak en doğrusudur.

Ameliyattan sonra yüksek yastıkla yatmanız önemlidir. 5-7. günlerde burun sırtındaki koruyucu plastik-silikon materyal alınmaktadır. Bu dönemde varsa görünür dikişler de alınır, ayrıca burun deliklerinin simetrisini daha da korumak için bazı hastalara özel silikon materyaller  de (nostril retainer) uygulanabilir. Bundan sonraki haftada burun bantları ödemi azaltmak için kullanılır. Bu süre sonrasında çoğu hastaya burun masajı önerilmektedir. Masaj, ödemin bir yerde toplanmasının önlerken sonucun hasta tarafından daha çabuk görülmesini de sağlamaktadır.

Burun çevresindeki morluklar için ise özel kremler kullanılabilir. Bu morluklar artık çok da fazla olmamaktadır ve varsa da çoğu hastada 2 haftada geçmektedir. Bir grup hastada ise, -tamamen kişisel özelliklere bağlı olarak- göz altı mor halkaları ortaya çıkabilmekte ve aylar içinde kaybolmaktadır. Bu halkalar örneğin yorgunluk halinde bazı kişilerde ortaya çıkan doğal değişimlerdir.

Bazen burun ameliyatları sonrası -en az 6-12 ay sonra karar vermek kaydıyla- revizyon amaçlı girişimler gerekebilmektedir. Kitaplara göre bu oran %7-12’dir. Burun son şeklini 1 yıl içerisinde almaktadır. İlk haftalarda iyileşme döneminde normal olarak görülen şişlikler vb ile asimetriler göze çarpabilir. Burnun dışında görülen ödem burun içinde de görülebileceğinden, yine ilk aylarda nefes alıp vermede tam düzelme beklenmemelidir. Kontroller açısından doktorunun (çevrenizdekilerin değil) tavsiyelerine uymanız memnuniyet açısından önem taşımaktadır.

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. A-Plast Estetik Cerrahi Estalya Güzellik Plas ve Estetik Cerr LTD ŞTİ resmi tescilli markasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya ofis telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'

Resimleriniz ile Bize Danışabilirsiniz

'Online danışma formu yanında, Op Dr Gökhan Özerdem (Antalya için) ve Prof Dr Ömer Refik Özerdem'e (İstanbul için) direk olarak Whatsapp veya E-mail ile resimlerinizi de göndererek danışabilirsiniz. Size 48 saat içinde dönülecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.'

ONLINE DANIŞMA

OP DR GÖKHAN ÖZERDEM

ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ UZMANI - ANTALYA

E-Mail: gokhan@a-plastestetik.com
Whatsapp: +90 505 928 21 41

prof DR Ö REFİK ÖZERDEM

ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ UZMANI - İSTANBUL

E-Mail: omer@a-plastestetik.com
Whatsapp: +90 533 433 42 22

İstanbul Estetik Plastik Cerrah Doç Dr Ömer Refik Özerdem

Prof Dr Ömer Refik Özerdem, EBOPRAS ISAPS, İSTANBUL
Op Dr Gökhan Özerdem, ISAPS TPRCD, ANTALYA

- Türk ve Avrupa Yeterlik Diploma/Sertifikaları
- Amerika, Avrupa ve İngiltere'de üst ihtisas, eğitim ve tecrübe
- Dubai tıp lisansı
- Amerika Alabama'da Estetik cerrahi üst ihtiasas diploması
- Miami Üniversitesi kafa-yüz cerrahisi üst ihtisası
- Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2 yıl üst eğitim araştırma
- Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları
- Yurtdışı yayınları ve kitap bölüm yazarlığı
- American Society of Plastic Surgeons (International member) 
- American Cleft Palate-Craniofacial Association
- European Boards of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery
- INTERPLAST-Turkiye
- International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)
- Türk Tabibler Birliği
- Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
- Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği
- Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği

reSİMLERİMİZ 

Niçin Board Certification (Yeterlilik Sertifikasyonu):

A-PLAST ESTETİK CERRAHİ

  Plastik Cerrahi uzmanı olmak çok zahmetli ve uzun bir eğitimi gerektirir. Altı yıllık tıp fakültesi eğitimi sonrası 6 yıl Genel Cerrahi, Estetik ve Rekonstrüksiyon eğitimini kapsar. Bundan sonra dileyen Plastik Cerrah estetik, yanık, el cerrahisi, bas-boyun cerrahisi vb bir üst uzmanlık dalında eğitim görür. Bütün bunlara ek olarak Plastik Cerrahin güncel bilgileri takip ettiğini kanıtlaması için her 10 yılda bir yeterlilik sınavına girmesi gerekmektedir. ABD, BAE, Kanada gibi çoğu ülkede yeterlilik sertifikası olmadan doktorlara çalışma izni verilmemektedir. Ülkemiz de bu yoldadır. Yakın bir gelecekte ülkemizde de bu sertifika mecburi hale gelecektir.  Türk Plastik Cerrahi Derneği'nin sözlü ve yazılı sınav sonucu ile verdiği yeterlik belgeli uzmanların listesine http://www.plastikcerrahi.org.tr/menu/26/yeterlik-belgeli-uzmanlar adresinden bakabilirsiniz. Ayrıca Türkiye'den Amerika Plastik Cerrahi Derneği'ne üye olmaya hak kazanmış plastik cerrahların listesi de https://find.plasticsurgery.org/country/turkey/?page=2 adresindedir.  

Op Dr Gökhan Özerdem

Hasta Yorumları


Adres

Akasya Acıbadem Sitesi (Akasya AVM üstü) A Kule Blok A1 Giriş, Kat:  23/117 
ACIBADEM İSTANBUL


Metin Kasapoğlu cad. Gökhan İşmerkezi 
Bina no: 21 B Blok Kat: 3/14
MURATPAŞA ANTALYA

E-mail

gokhan@a-plastestetik.com (Antalya)
omer@a-plastestetik.com (İstanbul)

Telefon

İstanbul: 
+90 (216) 504 74 54
+90 (530) 635 42 22 ( Mobil Randevu)

Antalya:
+90 (242) 322 93 90
+90 (532) 370 04 14 (Mobil Randevu)

YOUTUBE TANITIM VİDEOMUZ

Diğer Videolarımız için Kanalımızı Ziyaret Edin!

Antalya İstanbul Estetik Plastik Cerrahi Youtube Kanalı

ACIBADEM | İSTANBUL


MURATPAŞA | ANTALYA